Fotbal. Liga 3. Retezatul Haţeg – paşi salvatori în Play-out

Timp de citire: un minut

Retezatul Hațeg reușește cea mai categorică victorie pe teren propriu din acest sezon și continuă drumul spre realizarea obiectivului propus în acest campionat.
Retezatul a început excelent jocul și Mazilu a reluat din 6 metri o centrare de pe stânga a lui Sebastian Ion, deschizând astfel scorul. Arcuși a majorat diferența dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Prem în minutul 25, apoi același Arcuși a reluat în poartă la ultima fază a primei reprize o centrare de pe dreapta a lui Lupulescu. Oaspeții au redus din diferență după o oră de joc dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, însă Mazilu a refăcut destul de repede diferența de 3 goluri, se arată pe pagina de Facebook a echipei din Hațeg.
Marcu a închis tabela cu un sfert de oră înainte de finalul jocului cu o reluare din centrul careului. Scor final, CSO Retezatul Haţeg – Fotbal Club Progresul Ezeriș: 5-1.
Retezatul Hațeg: Lazar – Arcuși, Țuligă, Ssemakula, Lupulescu – Marinca, Buzducea – Prem, Mazilu, Ion – Gavriluți. Au mai jucat: Marcu, Casian, Bănățeanu, N. Popescu și Popa.
Săptămâna viitoare urmează un joc extrem de dificil, pe terenul unei echipe în formă, ACS Viitorul Pandurii 2 Târgu Jiu, echipă care de asemenea caută să evite retrogradarea și care a câștigat la Aurul Brad.