Meci anost la Petroșani

DISTRIBUIȚI

Timp de citire: un minut

• CSM Jiul – Viitorul Șelimbăr: 0-1

La Petroșani a venit liderul neînvins din Seria 7, Liga3, Viitorul Șelimbăr. Un meci anost, cu două echipe care au stat mai mult la cutie și au vânat greșeala adversarului.

Trupa din Șelimbăr nu a folosit în formula de start a o serie de titulari, astfel că formula încercată în prima repriză de antrenorul Florin Maxim nu a fost deloc una magică, fiind ineficientă. A schimbat, însă partitura, după pauză. Astfel că oaspeții au revenit la timona jocului pe care de altfel l-au și câștigat cu scorul de 1-0. Ambele echipe au terminat meciul în 10 jucători. Eliminarea din tabăra jiulistă a fost contestată, Dorin Mărmănean a văzut al doilea cartonaș galben pentru simulare. Eliminarea oaspeților a fost similară, tot pentru o simulare, dar neoprită faza la timp. Cartonașul a fost dat după ce a ieșit mingea din joc. Un meci slab care aduce neliniște în lotul Jiului, care va trebui sa câștige obligatoriu următorul joc.