Karate. Flavia Sălășan – un nume de reținut

Timp de citire: un minut

Flavia a împlinit 10 ani. Locuiește și se antrenează în comuna Baru, alături de alți 17 copii de la clubul CS POLI KARATE

Când a venit la club, acum aproximativ 3 ani și jumătate, era întruchiparea feminină a unui „Denis pericol public”, dar pas cu pas a început să devină o sportivă care urcă ușor dar sigur pe treptele performanței.

A obținut numeroase rezultate, atât la competiții naționale, cât și la competiții internaționale, la categoria ei de vârstă (marea majoritate fiind premii de locul I).

La Cupa României, din luna aprilie, a urcat la categoria 10-11 ani unde a obținut locul 3.

Cel mai important rezultat al Flaviei obținut până acum este medalia de bronz câștigată la Campionatul Balcanic pentru copii, desfășurat în localitatea Bar – Muntenegru. Acolo Flavia a câștigat 3 meciuri, pierzând în semifinală și ratând astfel o participare în ultimul act al categoriei.

O evoluție foarte bună ce ne face să fim mândri de micuța noastră sportivă.

Felicitări și mult succes în continuare!”, a declarat antrenorul Radu Polifronie.