În amicale / CSM Jiul se ține bine

DISTRIBUIȚI

Timp de citire: un minut

Pentru că în Valea Jiului terenurile de joc sunt aproape impracticabile, echipele de aici aleg amicale în afara Văii.

CSM Jiul, echipă aflată în liga a treia, a susținut un meci de verificare la Retezatul Hațeg, grupare aflată în liga a patra. Dacă la pauză hațeganii au condus cu 1-0, în repriza a doua jiuliștii au revenit în joc și s-au impus cu scorul de 3-1, prin dubla lui Marmăneanu și golul lui Turcu. Moise Bădărău a fost coautor la două dintre cele două goluri, pasele lui fiind decisive. CSM Jiul Petroșani a început meciul în formula: Teslici, Matei, Arcuși, Szekely, Remus Sandu, Torkoș, Mazilu, Bădărau, Mărmăneanu, Cuibari. Pe parcursul celei de-a doua reprize au mai intrat: Bălan, Perșe,Turcu și Petrariu, acesta din urmă nou venit de la Inter Petrila, liga a patra.