Comitetul Executiv / Vine cu modificări

Comitetul Executiv / Vine cu modificări

Timp de citire: un minut
Reunit, luni, la Deva, Comitetul Executiv al AJF Hunedoara i-a înştiinţat pe cei prezenţi de noile modificări ale regulamentului.
De la şedinţă nu a lipsit Vasile Scurtu, preşedintele Minerului Uricani şi vicepreşedinte al AJF. „Pentru că Federaţia Română de Fotbal a făcut unele modificări în ceea ce priveşte jocul de fotbal a trebuit să adaptăm şi noi regulamentul după ei. Astfel, s-a decis ca atunci când un jucător scapă singur cu portarul să nu mai primească cartonaş roşu, ci doar cartonaş galben şi, evident, lovitura de la 11 metri. De asemenea, am vorbit despre agresivitatea din fotbalul mic. Cred că la acest capitol ar trebui să fim mai atenţi, pentru că nu e normal să ne scuipăm între noi, să ne înjurăm sau să ne batem”, a declarat Vasile Scurtu.
Amenzile pentru cartonaşe au rămas neschimbate: 30 de lei pentru un cartonaş galben şi 50 de lei pentru un cartonaş roşu.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

 &nbsp DISCLAIMER
 &nbsp Atentie! Postati pe propria raspundere!
 &nbsp Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii