A furat cât a putut, acum intră în ”concediu”, la răcoare

A furat cât a putut, acum intră în ”concediu”, la răcoare

Timp de citire: un minut

Un infractor mărunt, dar care a comis o serie de pagube, a fost prins de polițiști. Acesta se specializase în furtul din mașini. Viza lucruri mărunte, cum ar fi acumulatorii.

Poliţiştii Biroului de Ordine Publică Deva au depistat ieri un tânăr în vârstă de 25 de ani, din Deva, recidivist, cu privire la care au stabilit, în baza probatoriului administrat, că în perioada 17.07.2016 – 08.08.2016, a comis opt infracțiuni de furt de acumulatori din autoturisme parcate pe raza orașului. Poliţiştii au stabilit că suspectul a valorificat o parte dintre acumulatorii sustraşi, prejudiciul fiind recuperat parţial.

Față de suspect s-a dispus măsura preventivă a reținerii pentru 24 de ore, sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat, urmând a fi sesizată instanţa  competentă în vederea dispunerii măsurii arestării preventive.

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

 &nbsp DISCLAIMER
 &nbsp Atentie! Postati pe propria raspundere!
 &nbsp Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii