Surprize, surprize! / Arbitrul – partener de „forţă” cu fotbaliștii clujeni

DISTRIBUIȚI

Arbitrul Florin Ovidiu Mazilu, care a condus la centru partida de campionat din Liga a II-a dintre ACS Energeticianul și „U” Cluj, se pregătește la aceeași sală de forță cu jucătorii clujeni. Sala se află chiar în incinta stadionului din Cluj.

O lovitură de la 11 metri neacordată, un cartonaş roşu în prima repriză la o lovitură aeriană cu cotul, ofsaid la golul din prelungiri şi un alt ofsaid ridicat eronat de acelaşi asistent la o incursiune a lui Vlad Rusu. Sunt fazele reclamate de Energeticianul după meciul cu „U” Cluj, pierdut sâmbătă cu 2-0, pe teren propriu, la Petroşani, în debutul în noul an.
Cel mai tânăr antrenor din Liga 2, George Zima (29 de ani), a fost felicitat de oficialii clubului Energeticianul pentru prestaţia echipei, chiar dacă rezultatul nu a fost cel dorit.
Rămasă cu 29 de puncte, Energeticianul a avut noroc de celelalte rezultate ale etapei şi s-a menţinut pe locul 9 în Liga 2. Sâmbătă urmează să joace, de la ora 11:00, în deplasare, cu Aerostar Bacău.