Rezultat echitabil / Ex-jiulistul Drăgoescu a marcat din nou

DISTRIBUIȚI

După ce gazdele au condus cu 2-0, amicalul revanșă dintre cele două echipe de Liga a III-a din județ, CNS Cetate Deva și FC Hunedoara, disputat la Deva, s-a încheiat la egalitate, 2-2 (2-2).

În prima partidă, disputată pe Stadionul „Michael Klein”, săptămâna trecută, tot pe o căldură sufocantă, „alb-albaștrii” au avut avantaj de 2-0, iar devenii s-au impus cu 3-2. Golgheterul Adrian Pribac și-a făcut datoria și meciul a început perfect pentru trupa antrenată de Marius Sîrbu. După alte câteva minute de joc avântat, Suciu a mărit avantajul noii-promovate și echipa s-a crezut cu sacii în căruță. Pretendentă la titlul de echipă fanion a județului și cu obiective declarate de promovare în eșalonul secund, FC Hunedoara a replicat prompt. Gruparea pregătită de experimentatul Victor Roșca a preluat controlul și a reușit să egaleze înainte de pauză. Fostul jucător al Jiului, Răzvan Drăgoescu, a marcat pentru 2-1 în minutul 23, iar Cristian Creciunesc a egalat în minutul 43, cu un șut de la 20 de metri direct în vinclul porții. FC Hunedoara a început partida cu Ciubotariu – C. Creciunesc, Ciumașiu, S. Remus, Al. Petresc – D. Creciunesc, Bloj, Gheară, Drăgoescu – Tecsi și Ursachi. Pe parcurs au mai intrat Opîrlescu, Grigore și Marina. De remarcat faptul că patru jucători din Valea Jiului au fost titulari: Ciubotariu, Sandu Remus, Răzvan Drăgoescu și Darius Ursachi.