Fotbal. Liga a III-a / Egal pentru Cetate Deva

DISTRIBUIȚI

Confirmând forma bună pe care o traversează,fotbaliștii CNS Cetate Deva nu au jucat deloc rău în județul Timiș, pe terenul celor de la ACS Ghiroda, reușind un rezultat de egalitate.

Echipa gazdă a deschis scorul în prima repriză, prin vârful Alexandru Baranyi, în minutul 20, iar golul egalizator să fie realizat de Adrian Bedea, în minutul 70, din lovitură liberă. Mai mult, trecând peste ocaziile irosite, devenii au trecut pe lângă o victorie în minutele de prelungiri când, după un fault clar asupra lui Chirlejan în suprafața de pedeapsă, nu s-a acordat penaltiul ce se cuvenea, partida încheindu-se cu scorul de 1-1.

Și, chiar dacă a obținut un punct, CNS Cetate Deva coboară un loc în ierarhie, pe 9, cu 28 de puncte. Ghiroda rămâne pe șapte, cu 29 de puncte, între cele două intercalându-se Șoimii Lipova, care are același punctaj cu echipa din Timiș, dar golaveraj inferior.